List motywacyjny

WIKIPEDIA http://pl.wikipedia.org/wiki/List_motywacyjny

PRZYKŁADY
przykłady 1
przykłady 2

Jak pisać List motywacyjny

List motywacyjny nazywany także podaniem o pracę jest rozwinięciem życiorysu zawodowego, które świadczy o przydatności danej osoby na stanowisko pracy. List motywacyjny ma na celu prezentacje Twoich najlepszych stron oraz daje pracodawcy znak iż kandydat naprawdę jest zainteresowany daną posadą oraz dysponuje niezbędnymi predyspozycjami. W liście motywacyjnym musimy uzasadnić dlaczego ubiegamy się o to stanowisko pracy właśnie w tej firmie i dlaczego akurat chcemy pracować na określonym stanowisku. Dobrze jest, aby z podania o pracę wynikało iż znamy firmę oraz wiemy czym ona się zajmuje. Należy powołać się na przydatne w danym miejscu pracy doświadczenia: wcześniejsze miejsca pracy, praktyki wakacyjne, rozwijane zainteresowania.

:: List motywacyjny - forma :.

* list motywacyjny zacznij pisać dopiero, gdy skończysz CV
* format A4 "jedna strona" papier biały dobrej jakości
* informacje zawarte w Cv nie powinny być tutaj ponownie wpisywane
* zamieść informacje o jakie stanowisko się ubiegasz oraz dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie
* unikaj zbędnych dodatków, które utrudniają czytanie takie jak znaki wodne czy pochylona kursywa
* jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie, należy odwołać się do wymagań w nim zawartych
* należało by zawrzeć informacje na temat zakresu obowiązków w obecnej, bądź byłej firmie
* powinien zawierać prośbę o spotkanie kwalifikacyjne – interview
* na końcu należy podać spis załączników (o ile takie istnieją).

:: Co powinien zawierać List motywacyjny :.

Wstęp:
Postaraj się przykuć uwagę czytającego, napisz na jakie stanowisko się ubiegasz oraz zwracaj się do konkretnej osoby nie do działu kadr. Jeżeli nie odpowiadasz na ogłoszenie, sprecyzuj o jaką prace się ubiegasz, dział, stanowisko .itp, zrób dobre wrażenie, dowiedz się jak najwięcej o firmie, utwierdź ich w przekonaniu iż będziesz dobrym pracownikiem.

Rozwiniecie:
W tej części postaraj się przekonać o atrakcyjności twojej kandydatury, nie rozpisuj się za bardzo gdyż dużo nie zawsze oznacza dobrze. Jeżeli nie spełniasz wymogów podanych w ofercie, zadeklaruj chęć zdobycia stosownych umiejętności lub uzupełnienia wykształcenia i wiedzy. Unikaj tutaj oklepanych zdań powtarzających się w setkach listów motywacyjnych takich jak: "jestem szczególnie zainteresowany podjęciem pracy w tak znanej i renomowanej firmie jak Państwa". Kwestie finansową zostaw na rozmowę kwalifikacyjną.

Zakończenie:
Na końcu zamieść zwrot grzecznościowy, własnoręczny podpis, spis załączników oraz klauzulę o prywatności.

więcej na: http://www.eszkola.pl/dzial/wzor_zyciorysu

PRZYKŁAD

Zofia Skrzypczyk Warszawa, 22.05.2003
ul. Rtęciowa 2/7, 00-810 Warszawa
tel. +48 604 983 738
e-mail: lp.teno|kyzcpyzrks.aifoz#lp.teno|kyzcpyzrks.aifoz

Firma Doradztwa Personalnego
XYZ
Ul. Pułaskiego 5/3, 00-810 Warszawa

Szanowni Państwo,

Jestem studentką IV roku Psychologii Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja-zarządzanie zasobami ludzkimi). Ponieważ swoją przyszłość zawodową chciałabym związać z branżą doradztwa personalnego, jestem zainteresowana odbyciem praktyki w Państwa firmie.
Dotychczas miałam możliwość pracy w charakterze asystentki w dziale personalnym firmy ABC, gdzie współuczestniczyłam w przygotowaniu rekrutacji, systemu ocen okresowych oraz szkoleń. Pracowałam także jako telemarketer w firmie szkoleniowej Max, gdzie zajmowałam się telefonicznym kontaktem z klientem w celu pozyskania informacji związanych z jego potrzebami szkoleniowymi.
Dzięki dotychczasowym praktykom posiadam wiedzę dotyczącą organizacji szkoleń oraz identyfikowania potrzeb szkoleniowych. Nie są mi także obce kwestie związane z rekrutacją oraz oceną okresową pracowników. Podczas studiów uczestniczyłam w dodatkowych zajęciach związanych z psychologią pracy, m.in.: zarządzanie zasobami ludzkimi, analiza stanowiska pracy, wstęp do psychologii pracy. Posługuję się językiem angielskim i niemieckim w stopniu bardzo dobrym.
Jestem młodą, ambitną i pełną zapału osobą, chętnie i szybko uczę się nowych rzeczy. Jestem komunikatywna.
Sądzę, że możliwość odbycia praktyk w firmie doradztwa personalnego pozwoli nie tylko na zdobycie przeze mnie nowych kwalifikacji zawodowych, ale umożliwi także wykorzystanie moich umiejętności dla realizowania Państwa potrzeb.
Jeśli będą Państwo zainteresowani moja kandydaturą, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Z poważaniem,

Zofia Skrzypczyk

więcej na: http://www.pracuj.pl/list-motywacyjny-artykuly-jak-napisac.htm#top

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License